Wykonawcy

Orkiestra Wojskowa w Radomiu

Orkiestra Wojskowa w Radomiu liczy już 65 lat. Powstała w 1952 r. przy Oficerskiej Szkole Lotniczej nr 5 w Radomiu. Od początku swojej działalności związana jest z ziemią radomską i Siłami Powietrznymi. Jej założycielem, jak i pierwszym kapelmistrzem był major Helmut Golcz. Obecnie czasowo pełniącym obowiązki dowódcy jest Asystent Kapelmistrza – st. chor. szt. Tomasz CHWALIŃSKI. Szefem Orkiestry jest sierżant Karol Wójcicki.

Możliwości orkiestry są bardzo duże. W swoim bogatym repertuarze posiada utwory marszowe, koncertowe, transkrypcje muzyki symfonicznej, liczne opracowania standardów muzyki rozrywkowej, a także kompozycje o tematyce religijno – patriotycznej. Zespół koncertuje w całym składzie osobowym, a także, wydzielonymi z orkiestry, big – bandem i zespołami muzyki kameralnej.

Zespół wielokrotnie reprezentował Wojsko Polskie i Siły Powietrzne poza granicami kraju. W 1999 roku uczestniczył w Międzynarodowych Festiwalach Orkiestr Wojskowych Państw NATO organizowanych w Niemczech. W latach 2007, 2011 i 2015 orkiestra uczestniczyła w serii koncertów „Musikparade”, które odbywały się w Niemczech. W lipcu 2015 roku reprezentowała Wojsko Polskie na XVI Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Wosjkowych w Saumur we Francji.

Orkiestrę w chwili obecnej tworzy 21 muzyków, w tym jedna kobieta. Są to absolwenci akademii i szkół muzycznych z całego kraju.

 

Chór Katolickiego Liceum Ogólnokształcące im. św. Filipa Neri w Radomiu

Dyrygentką chóru jest Agnieszka Kobierska, absolwentka Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Radomiu w klasie skrzypiec. Studiowała Wychowanie Muzyczne na Uniwersytecie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie. Ukończyła także Podyplomowe Studia Chórmistrzowskie w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Jest nauczycielem, m.in. w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga. Od kwietnia 2011 roku jest dyrygentką Chóru Akademickiego Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego.

 

Radomski Zespół Sentymentalny Mateusza Murawskiego

Radomski Zespół Sentymentalny został utworzony na potrzeby koncertu Wyśpiewana Niepodległa w 2017 roku. Część z muzyków od lat związana jest z tą imprezą. W skład zespołu wchodzą:
Urszula Murawska — piano
Mateusz Murawski — gitara
Maciej Dobrzański — bass
Tomasz Gieroń — akordeon
Szymon Zelga — perkusja